تبلیغات
کیهان بزرگ - انفجاری به بزرگی کیهان (قسمت اول)
به درخواست دو دوست عزیز از دوستان کیهان بزرگ که گفته بودند در مورد انفجار بزرگ و پیرامون آن مطلب گذاشته شود، مجموعه پست های «انفجاری به بزرگی کیهان» نگاشته می شود. در ضمن از هفته آینده فضاپیما و موجود فضایی نیز وارد داستان می شوند.

بسیار خوب گمان می کنم نظریه انفجار بزرگ دیگر تقریبا برای همه ما پذیرفته شده باشد و آن را به عنوان الگوی اصلی تولد کیهان می شناسیم؛ این اطمینان هم از طریق علم و هم از راه دین حاصل می گردد. بنابراین هیچ عاملی نمی تواند ما را از مطالعه انفجار بزرگ و چگونگی انجام آن باز دارد.

در این رابطه اما صحبت زیاد شده است و مباحث پیرامونش بسیارست. اما از آن جا که تولد برای ما خیلی می تواند مهم باشد؛ پس باری دیگر داستان آن را مرور می کنیم تا آیندگان را با ماهیت واقعی کیهان بزرگ آشنا کنیم تا شاید میراثی گران در میان تمام بدی هایمان برایشان باقی بماند!

این داستان قدیمی ترین داستانی است که می توان تعریف کرد و یا شنید. داستان از آنجا شروع می شود که در حدود سیزده و هشت دهم میلیارد سال قبل و یا بیشتر طی یک رخداد یکتا و بی مانند، نقطه ای فضا را منبسط کرد. اشتباه نکنید، نقطه در فضا منبسط نشد بلکه این نقطه، خود، فضا را منبسط کرد؛ پیش از آن زمان و قبل از آن رخداد را نمی توان توضیح داد (البته اگر قبلی وجود داشته باشد!) و این که در ورای آن نقطه چه چیزی وجود داشت معلوم نیست و اصلا شاید طرح این گونه سوال ها نیز بی مورد باشد. چرا که اگر نظریه نسبیت انیشتین را قبول داشته باشیم، نباید برای قبل از انفجار بزرگ، زمانی متصور شویم؛ اصلا قبلی وجود ندارد و همه چیز درست از آن انفجار آغاز شد. پس از هم اکنون بیرون از آن نقطه و زمان قبل از انفجار را فراموش کنید چون مجهولات بعد از انفجار آنقدر زیاد است که دیگر فرصت به مطالعه قبل از انفجار نمی رسد!


بی شک یک درک درست از چگونگی ایجاد جهان هستی و به دنبال آن روشن شدن موضوعات و سوالاتی پیرامون تشکیل موجودیت جهان، کمک بسیار زیادی در فهم هدف کیهان دارد چرا که منشا و جواب بسیاری از مجهولات در مورد یک پدیده را می توان در پیدایش آن پدیده پیدا کرد.

طبقه بندی: کیهان بزرگ، جهان هستی، با دانشمندان نجوم، مرتبط به نجوم، انفجاری به بزرگی کیهان،
برچسب ها: انفجار بزرگ، بیگ بنگ، کیهان، اتم، انیشتین، نسبیت، جهان،

تاریخ : جمعه 1395/05/22 | 18:44 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.