تبلیغات
کیهان بزرگ - اختتامیه هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها) ـ مقدمه
پیشگفتار

سرانجام هم اندیشی کیهان بزرگ به پایان رسید، در ادامه توضیح مختصری در مورد این هم اندیشی بیان می شود. دیدگاه های کسانی که در این هم اندیشی شرکت کردند را در پست بعد مشاهده کنید.


در چهار پست قبلی سعی شد تا دستاورد های آمریکا مورد بررسی قرار گیرد تا به یک دید کلی از نقش ایالات متحده در جهان برسیم. ما در روزگار بدی به سر می بریم، روزگاری که در آن کتابخانه ها را آتش می زنند، آثار باستانی را تخریب می کنند و هزاران کودک را از ادامه تحصیل و علم اندوزی باز می دارند. حق زندگی برای هر انسانی یکسان است. اما در دنیای امروز فقط آینده دولت آمریکا مهم است، فقط امنیت خودشان برتر است، فقط برد موشک های آن ها می تواند زیاد شود، کتابخانه ها اگر در آمریکا باشند ارزش دارند، موزه ها فقط در آمریکا دیدنی اند،  فقط آمریکا حق دارد تا پیشرفت کند، آرامش و آسایش، جز برای آمریکایی ها حرام است و خلاصه بقیه باید زیر سایه اش باشند تا چرخه بشریت بچرخد وگرنه زمین و موجوداتش نابود می شوند . . . حال سوالی پیش می آید و آن اینکه، چطور کشوری با وجود دستاوردها و افق های علمی، باید مدام در حال از بین بردن تمدن انسانی در جایجای زمین و تخریب طبیعت باشد؟ و آیا این دو با هم در یک زمان ممکن و معقول است؟

بیایید این حصار را بشکنیم و در میان سکوت جهانیان، برای نجات خودمان و هم نوعانمان کاری کنیم . . . این یک وظیفه در حیطه انسانیت است . . . نگذاریم فضایی ها از ما دلخور شوند و زمانی که با آنها روبرو شدیم برایشان از سرفرازی ها بگوییم نه از خودخواهی ها و جنگ افروزی هایمان . . .

هم اکنون که من و تو در حال اندیشیدن هستیم؛ انسان هایی در این کره خاکی کشته می شوند . . .

یادمان نرود که هزاران سال از تمدن انسان ها می گذرد ولی هنوز . . . . . . .


بخشی جدید

از این پس هم اندیشی وبلاگ را در قسمتی جداگانه و در بخش های ویژه وبلاگ مشاهده کنید.


تشکر

از تمام کسانی که نظر دادند، خصوصاً عزیزانی که در هم اندیشی شرکت کردند تشکر می کنم.


طبقه بندی: هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها)، کیهان بزرگ، مرتبط به نجوم،
برچسب ها: هم اندیشی، آمریکا، علم، جنایت،

تاریخ : جمعه 1394/09/13 | 14:45 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.