تبلیغات
کیهان بزرگ - اختتامیه هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها) ـ دیدگاه ها
دیدگاه ها

دنباله دار هالی

مدیر وبلاگ NABSA ـ enceladus.mihanblog.com


1 ـ به نظر من پروژه آپولو 11 خیلی خوب و حساب شده بود با اینکه یه عالمه شكست قبل اون بوده اما باعث شد تا كنجکاوی خیلی از دانشمندان برانگیخته بشه و بخوان پا به سیارات و اقمار دیگه بذارن البته هنوز در تلاشن!

و اما پروژه دو كه یه رفتار واقعا ناجوانمردانه بود و به نظرم بهتر بود تا از این پیشرفت هاشون درست استفاده كنن.     

کیهان بزرگ:

اوه. . . به نظر من آمریکایی ها با این دسته از کارها، اقدامات علمی دیگرشون رو زیر سوال می برند. هرچند پروژه های زیادی انجام می دهند اما با این خرابکاری ها در تناقضه و یه جورایی معلوم نیست هدفشون رشد سطح علمی دنیاست یا ضایع کردن حقوق انسان ها؟!


2 ـ من اگه از تمام كار های این آمریكایی ها بدم اومده باشه تنها از یه كارشون خوشم میاد اون هم پرتاب كاوشگر های ووجر 1 و2 هست؛ آخه وقتی روی اون دیسك طلایی از هر كشوری یه چیزی برای فرازمینی می نوشتن ما ایرانی ها رو هم فراموش نكردن از این بابت خیلی خوش حالم ولی در مورد پروژه شكار هواپیمای ایرانی، واقعاً براشون متاسفم.

کیهان بزرگ:

بله منم موافقم، ارزش پروژه های وویجر 1 و 2 خیلی زیاده ولی امیدوارم وضعیت واقعی تمدن انسانی هم دقیقاً مثل اون چیزهایی که تو دیسک گذاشتن، باشه. . .

بنی‌آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند. چون عضوی به‌ درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار!!!


3 ـ  من با اقای فتاحی موافقم اینا با این رفتارهاشون دارن خود واقعی و بی رحمشونو نشون میدن. اما مریخ نورد کنجکاوی یکی از با حال ترین ماموریت های ناساست البته از نظر من.

کیهان بزرگ:
بله اون آزمایش میکروبی، واقعاً خجالت آور بود ولی پروژه مریخ نورد قابل اغماضه و میشه به عنوان یه قدم بزرگ ازش یاد کرد.


آرشاویر فتاحی

مدیر وبلاگ نجوم و فضا ـ interestingspace.mihanblog.com


1 ـ به نظر من پروژه شاتل های فضایی با هدف دستیابی به اهداف بزرگ بشریت انجام گرفت و استفاده از کاشی مقاوم خلاقیتی بی نظیر می بود؛ به طوری در ساخت و ساز فضاپیما های کنونی نیز می توانند نقش داشته باشند.

و اما پروژه ویتنام یا به عبارتی فاجعه ویتنام، مایه ننگ و پستی این موجودات سنگدل است و یقیناً تاوان آن را پس خواهند داد. من فکر می کنم که هدف از این کار، قدرت نمایی و ایجاد رعب و وحشت در سایر کشور ها می باشد، زیرا کودکان مظلوم ویتنامی هیچ خطری برای این کشور جاه طلب ایجاد نمی کردند.

کیهان بزرگ:

اقدامات آمریکا در جنگ های مختلف نشان داده است که هدف آنها نه تنها دولت یه کشور یا حکومت بلکه تمام انسان های بی گناه و حتی محیط زیست و طبیعت بوده است.

2 ـ در مورد کاوشگر های مریخ باید بگویم که آمریکایی ها (البته دانشمندان ناسا) در این باره واقعاً قابل تحسین هستند ولی از طرفی آن ها می توانستند این مبلغ هنگفت را برای سیر کردن شکم گرسنگان و مظلومان جهان و یا حتی کشور خود خرج کنند؛ زیرا که کمک به انسانیت مهم تر از پیشرفت علم است!

در رابطه با مطلب دوم هم، عذر خواهی باراک اوباما برای جبران خطاهای گذشته ی این کشور در مورد کشور گواتمالا کافی نیست و باید برای جبران این خسارت از لحاظ مالی به کشور های آسیب دیده توسط آمریکا مانند گواتمالا، ویتنام، افغانستان و ... کمک کند.

کیهان بزرگ:
بی شک هر آنچه گفتی واقعیت هست اما اوضاع کنونی خیلی از واقعیت دور است؛ کشور های زورگو فقط به فکر خودشان هستند و حقوق دیگر کشور ها برایشان اهمیتی ندارد. آمریکا دست از جنایت بردارد، عذر خواهی و کمک به دولت های خسارت دیده پیشکش . . .

داداش حبیب

مدیر وبلاگ انجمن ادبی طلوع ـ Notebook1367.mihanblog.com


1 ـ در مورد این پست باید هم بگم که خدا لعنت کند این آمریکایی ها رو که این دسته از کارها رو انجام می دهند و هزار لعنت خدا به این ها . . .

کیهان بزرگ:

فقط خدا می تونه جلوی این همه جنایت رو بگیره ولی بی شک نوع نگرش من و شما هم خیلی تاثیر دارد.


2 ـ ببیند در مورد سفر ماه والا چی بگم، به نظر من یه دورغ بزرگ بود، اگر اون تکه فیلم (فرود آپولو) رو دیده باشید؛ از طرز فرود سفینه آمریکایی روی کره ماه و همینطور پرچم آمریکا مشخصه که در یک استودیو ضبط شده. این مورد یه دورغ بزرگ به بشریت هست . . .

کیهان بزرگ:

در مورد این سفر ابهامات زیادی وجود داره. از این آمریکا هر کاری برمیاد. هرکاری... و دلیل این همه سو ظن، سوابق و گذشته آمریکاست.طبقه بندی: هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها)، کیهان بزرگ، مرتبط به نجوم،
برچسب ها: هم اندیشی، آمریکا، علم، جنایت، شاتل فضایی، وویجر 1 و 2،

تاریخ : جمعه 1394/09/13 | 14:34 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.