تبلیغات
کیهان بزرگ - انبوهی از دستاوردها (قسمت چهارم ـ آخر)

این پست چهارمین و آخرین قسمت از سری پست های «انبوهی از دستاوردها» و به عنوان هم اندیشی وبلاگ می باشد. می خواهیم نگاهی گذرا به دستاورد ها و پروژه های علمی (نه فقط نجومی) ایالات متحده آمریکا بیدازیم. زبان این مطالب همراه با کنایه هست و از منظری بیرونی نوشته شده.

توجه:

قطعاً اقداماتی که آمریکا انجام داده سبب تحول و تغییراتی در جهان شده است؛ از شما می خواهم این تغیرات را بررسی کنید و مثبت و منفی بودن آن ها را ذکر کنید. همچنین اینکه دستاورد ها چقدر در پیشروی جامع جهانی موثر بودند و تا چه اندازه در تناقض با هم هستند را مطرح کنید.

در واقع هدف آنست تا دستاورد های را نقد کنید و به نقد دیگران نیز پاسخ دهید. در پست های بعدی بیشتر با ساز و کار این هم اندیشی آشنا می شوید و جذابتر خواهد شد. امیدوارم استقبال شود. . .

در پایان هم اندیشی نظرات برجسته و منتخب همراه با نام ارسال کننده به نمایش در می آیند؛ تا به نتیجه ای خوب برسیم.

پس هر آنچه در مورد این مطالب و تصویر فکر می کنید در بخش نظرات مطرح نمایید. همچنین اگر در سه قسمت قبلی شرکت نکرده اید، در آن ها نیز شرکت فرمایید.

7 ـ پروژه مریخ نورد کنجکاوی

مریخ نورد کنجکاوی نوعی خودرو می باشد که توسط ناسا طراحی و ساخته شده و هم اکنون در سطح مریخ به کاوش می پردازد. این کاوشگر در مقایسه با دیگر کاوشگر ها یک سر و گردن بالا تر است و دارای شش چرخ، 3 متر طول و 900 کیلوگرم جرم می باشد. یک باتری از پلوتونیوم به همراه دارد که برای 10 سال می توان رویش حساب کرد. شایان ذکر است که این کاوشگر مجهز به انواع تجهیزات می باشد به طوری که می‌تواند از خاک مریخ نمونه برداری کرده و حتی سنگ‌ها را سوراخ نماید و توسط یک بازو برای بررسی به آزمایشگاهی که دورن خودرو تعبیه شده منتقل کند.


8 ـ قدمی برای کشف حقیقت

ایالات متحد آمریکا از سال 1946 تا 1948 به طور عمدی تعدادی از مردم گواتمالا را به میکروب سفلیس آلوده نمود تا بر روی اثرات این بیماری مطالعات علمی صورت پذیرد. در سال 2010  بعد از گذشت 62 سال، باراک اوباما از مردم گواتمالا عذر خواهی کرد! رئیس جمهور گواتمالا این آزمایش‌ها را جنایت علیه بشریت نامید!!! البته این عقب ماندگی گواتمالایی ها را نشان می دهد؛ وگرنه در راستای گسترش علم از هیچ اقدامی نباید فرو گذار بود. ضمن اینکه اوباما نیز در اقدامی خاشعانه عذرخواهی کرد و این هیچ حرفی را باقی نمی گذارد.


توجه! بزودی اختتامیه هم اندیشی برگزار می شود.

طبقه بندی: کیهان بزرگ، منظومه شمسی، تجهیزات فضایی، هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها)،
برچسب ها: هم اندیشی، جنایت های آمریکا، دستاورد های علمی، نجوم، آزمایش، کیهان بزرگ،

تاریخ : جمعه 1394/09/6 | 12:35 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.