تبلیغات
کیهان بزرگ - انبوهی از دستاوردها (قسمت سوم)
این پست سومین قسمت از سری پست های «انبوهی از دستاوردها» و به عنوان هم اندیشی وبلاگ می باشد. می خواهیم نگاهی گذرا به دستاورد ها و پروژه های علمی (نه فقط نجومی) ایالات متحده آمریکا بیدازیم. زبان این مطالب همراه با کنایه هست و از منظری بیرونی نوشته شده.

توجه:

قطعاً اقداماتی که آمریکا انجام داده سبب تحول و تغییراتی در جهان شده است؛ از شما می خواهم این تغیرات را بررسی کنید و مثبت و منفی بودن آن ها را ذکر کنید. همچنین اینکه دستاورد ها چقدر در پیشروی جامع جهانی موثر بودند و تا چه اندازه در تناقض با هم هستند را مطرح کنید.

در واقع هدف آنست تا دستاورد های را نقد کنید و به نقد دیگران نیز پاسخ دهید. در پست های بعدی بیشتر با ساز و کار این هم اندیشی آشنا می شوید و جذابتر خواهد شد. امیدوارم استقبال شود. . .

در پایان هم اندیشی نظرات برجسته و منتخب همراه با نام ارسال کننده به نمایش در می آیند؛ تا به نتیجه ای خوب برسیم.

پس هر آنچه در مورد این مطالب و تصویر فکر می کنید در بخش نظرات مطرح نمایید. همچنین اگر در قسمت های قبلی شرکت نکرده اید، در آن ها نیز شرکت فرمایید.
5ـ پروژه شاتل های فضایی

از کم نظیرترین دستاورد های آمریکا ساخت شاتل های فضایی می باشد، آمریکا در سال 1981 اولین شاتل را پرتاب کرد. نخستین سفینه چندبار مصرف جهان از بخش های مختلفی ساخته شده بود که در این میان، سه بخش مدارپیما، تقویت کننده ها و  مخزن بیرونی سوخت شاتل که البته این یکی یک بار مصرف بود، از بخش های مهم شاتل بودند.

در شاتل فضایی نوعی کاشی به کار رفته است که با بهره بردن از مقاومت زیادش مانع از بین رفتن سفینه در جو زمین می شود. برای قرار دادن ماهواره در مدار، شاتل ها ابزار های مفید و اما گران قیمتی بودند.

اکنون خانواده آن ها بازنشسته شده است.


 6ـ پروژه ویتنام

در سال 1968، تعدادی از مردم ویتنام به دست ارتش آمریکا کشته شدند. اکثریت قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دادند. البته آمریکا قبل از کشتن، برخی را مورد تجاوز، شکنجه و قطع اعضا قرار می داد. احتمالاً با این کار قصد بررسی وضعیت انسان ها در شرایط سخت را داشته است. برخی اجساد نیز قطعه ‌قطعه شدند، در این قسمت هم نتیجه در آوردن لباس فضانوردی در حال بی وزنی به نمایش درآمده. تا مبادا فضانوردان لباس خود را درآورند که عاقبت خوبی نخواهند داشت.

آمریکا در این پروژه ناحیه گسترده ای از پوشش جنگلی ویتنام را با نوعی ماده سمی آلوده کرد. یادگار آمریکایی ها سال های سال در آب و خاک منطقه باقی ماند و اکنون اثرات مخرب خود را نمایان می کند. نوزادان هیولایی از ثمرات این سم هاست که اکنون تعداد آن ها بسیار زیاد است. این کار ایالات متحده نوعی اقدام پیش گیرانه است تا نوزادان ویتنامی از همان ابتدای زندگی خود، شکست را بپذیرند و توانایی یک زندگی سالم و توام با علم اندوزی را نداشته باشند. به هر حال جان و زندگی یک ویتنامی در برابر جاه طلبی آمریکا، چه اهمیتی دارد؟!


طبقه بندی: کیهان بزرگ، تجهیزات فضایی، هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها)،
برچسب ها: هم اندیشی، کیهان بزرگ، شاتل فضایی، جنگ ویتنام، دستاوردهای آمریکا، جنایت های آمریکا،

تاریخ : جمعه 1394/08/22 | 12:54 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.