تبلیغات
کیهان بزرگ - انبوهی از دستاورد ها (قسمت دوم)

این پست دومین قسمت از سری پست های «انبوهی از دستاوردها» و به عنوان هم اندیشی وبلاگ می باشد. می خواهیم نگاهی گذرا به دستاورد ها و پروژه های علمی (نه فقط نجومی) ایالات متحده آمریکا بیدازیم. زبان این مطالب همراه با کنایه هست و از منظری بیرونی نوشته شده.

توجه:

قطعاً اقداماتی که آمریکا انجام داده سبب تحول و تغییراتی در جهان شده است؛ از شما می خواهم این تغیرات را بررسی کنید و مثبت و منفی بودن آن ها را ذکر کنید. همچنین اینکه دستاورد ها چقدر در پیشروی جامع جهانی موثر بودند و تا چه اندازه در تناقض با هم هستند را مطرح کنید.

در واقع هدف آنست تا دستاورد های را نقد کنید و به نقد دیگران نیز پاسخ دهید. در پست های بعدی بیشتر با ساز و کار این هم اندیشی آشنا می شوید و جذابتر خواهد شد. امیدوارم استقبال شود. . .

در پایان هم اندیشی نظرات برجسته و منتخب همراه با نام ارسال کننده به نمایش در می آیند؛ تا به نتیجه ای خوب برسیم.

پس هر آنچه در مورد این مطالب و تصاویر فکر می کنید در بخش نظرات مطرح نمایید. همچنین اگر در قسمت قبلی شرکت نکرده اید، در آن نیز شرکت فرمایید.
3 ـ پروژه کاوشگر های وویجر 1 و 2

در سال 1977 آژانس فضایی آمریکا، ناسا، به منظور مطالعه سیاره های منظومه شمسی و مشخصاً سیارات غول پیکر، کاوشگر فضایی وویجر 1 را به فضا پرتاب کرد. این کاوشگر 722 کیلوگرمی حاوی صفحه‌ای طلایی با اطلاعاتی از تمدن درخشان زمینی ها است. وویجر 1 در اولین گام خود، به سمت سیاره مشتری پیش رفت؛ هدف این کاوش، بررسی سیاره های گازی و ارسال اطلاعات و داده‌هایی بسیار ارزشمند به زمین بود.

اما در ادامه فعالیت های وویجر 1، کاوشگر وویجر 2 در همان سال و به منظور کاوش و بررسی دقیق‌تر سیارات گازی منظومه به فضا پرتاب شد. این کاوشگر نیز ابتدا در سال 1979 به مشتری رسید و پس از گذر از آن در سال 81 به دیدار زحل رفت؛ وویجر 2 سپس در سال های 86 و 89 به ترتیب سیارات اورانوس و نپتون را مورد بررسی قرار داد.

  

4ـ پروژه شکار هواپیمای ایرانی

در سال 1988 هواپیمای ایرانی از تهران به سمت دبی در حرکت بود که ناگهان از یکی دیگر از پروژه های آمریکا رونمایی شد. این بار خود ما ایرانی ها در متن ماجرا بودیم و با شلیک یک موشک نیروی دریایی آمریکا بر فراز خلیج همیشه فارس،  290  نفر کشته شدند که در این میان 66 کودک نیز در دام آمریکا افتادند، تا دیگر آرزویی نداشته باشند. شکی نیست که قصد آمریکا از این کار سنجش مقاومت بدنه هواپیمای ما بوده است؛ حکومت ایران هرگز بابت این آزمایش داوطلبانه، از آمریکا تشکر نکرد!!! 

پس از این افتخار آفرینی، مدالی دیگر به مدال های فرمانده ناو جنگی آمریکا افزوده شد؛ چون مسبب هفتمین کشتار بزرگ هوایی تاریخ شده بود و این کار بسیار ارزشمندی بود!


طبقه بندی: کیهان بزرگ، تجهیزات فضایی، مرتبط به نجوم، هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها)،
برچسب ها: هم اندیشی، وویجر 1 و 2، هواپیمای ایرباس، ایران و آمریکا، پروژه های آمریکا، خلیج فارس، کیهان بزرگ،

تاریخ : جمعه 1394/08/15 | 10:27 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.