تبلیغات
کیهان بزرگ - انبوهی از دستاوردها (قسمت اول)

دوستان عزیز و کیهانیان ارجمند این پست اولین قسمت از سری پست های «انبوهی از دستاوردها» و به عنوان هم اندیشی وبلاگ می باشد. می خواهیم نگاهی گذرا به دستاورد ها و پروژه های علمی (نه فقط نجومی) ایالات متحده آمریکا بیدازیم. زبان این مطالب همراه با کنایه هست و از منظری بیرونی نوشته شده.

توجه:

قطعاً اقداماتی که آمریکا انجام داده سبب تحول و تغییراتی در جهان شده است؛ از شما می خواهم این تغیرات را بررسی کنید و مثبت و منفی بودن آن ها را ذکر کنید. همچنین اینکه دستاورد ها چقدر در پیشروی جامع جهانی موثر بودند و تا چه اندازه در تناقض با هم هستند را مطرح کنید.

در واقع هدف آنست تا دستاورد های را نقد کنید و به نقد دیگران نیز پاسخ دهید. در پست های بعدی بیشتر با ساز و کار این هم اندیشی آشنا می شوید و جذابتر خواهد شد. امیدوارم استقبال شود. . .

در پایان هم اندیشی نظرات برجسته و منتخب همراه با نام ارسال کننده به نمایش در می آیند؛ تا به نتیجه ای خوب برسیم.

بسیار خوب؛ من پروژه ها را دسته بندی کرده و در قسمت های مختلف قرار داده ام. در هر قسمت یه دستاورد نجومی و یک دستاورد دیگر آورده شده؛


1ـ پروژه آپولو 11

طی پروژه ی شماره 11 آپولو، نخستین انسان ها روی کره ماه قدم زدند. در این ماموریت که توسط ناسای آمریکا ترتیب داده شده بود سه فضانورد به نام های نیل آرمسترانگ ، باز آلدرین و مایکل کالینز در ژوئیه 1969 به کره ماه سفر کردند. آرمسترانگ اولین انسان ماه نورد نام گرفت و البته کالینز در ماه قدم گذاشت و در مداری به دور ماه، منتظر دو فضانورد دیگر ماند. ماجراجویی آنها پس ۸ روز به پایان رسید و به سلامت به زمین بازگشتند. آنها طی این ماموریت پرچم آمریکا را در ماه برافراشتند.

 

2ـ پروژه هیروشیما و ناکازاکی

بمباران اتمی و موفقیت آمیزی که در جریان جنگ جهانی دوم و توسط بمب افکن های آمریکایی صورت گرفت یکی دیگر از دستاورد های بزرگ و موفق آمریکا بشمار می رود.

این عملیات غرور انگیز در صبح یکی از روز های سال 1945 انجام گرفت. در واقع بمب پسر کوچک از چنگال بمب افکن انولاگی همانند 15 میلیون TNT، چنان گرمایی را به سرزمین ژاپن بخشید که تا به امروز اثر این گرما در ذهن ها باقیست. اما پیشروی آمریکا پایانی ندارد و آن ها سه روز بعد مرد چاقی را روی شهر ناکازاکی انداختند؛ مرد، آنقدر چاق بود که نیمی از شهر را ویران کرد. شکوه این عملیات در این جا مشخص می شود که طی آن 220000 نفر از مردم ژاپن کشته شدند؛ در میان آنها کوکانی هم بودند که احتمالاً هر کدام آرزوهایی داشتند.

تمدن آمریکا آنقدر پیشرفته بود که توطئه های ژاپنی ها را از همان کودکی خنثی می کرد.

طبقه بندی: تجهیزات فضایی، مرتبط به نجوم، هم اندیشی (انبوهی از دستاوردها)،
برچسب ها: دستاورده های علمی، ناسا، آپولو 11، هیروشیما و ناکازاکی، بمب اتم، هم اندیشی،

تاریخ : جمعه 1394/08/8 | 13:46 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.