تبلیغات
کیهان بزرگ - قدمی دیگر برای رسیدن به آب در مریخ

امروزه یکی از مباحثی که در خبر ها بیشتر می شنوید وجود آب در سیاره سرخ است که تقریباً می توان گفت مطلب تازه ای نیست اما اکنون با گفته های مقامات ناسا، این مسئله رنگ و بویی تازه گرفته است و احتمال وجود آب تقویت شده. در ادامه ی این پست به بررسی نتایج ناسا در مورد وجود آب در سیاره مریخ می پردازیم، با کیهان بزرگ همراه باشید:


ناسا به تازگی اعلام کرده است که اطلاعات جدیدی در رابطه با کشف آب در سیاره مریخ به دست آورده است که به  طور حتم این اطلاعات می تواند احتمال وجود آب در مریخ را تقویت کند.

اولین یافته ‌های ناسا از وجود آب مریخی به سال 2011 بر می گردد .مستندات و تصاویر به دست آمده از سطح مریخ نشانگر آبگذرهایی بر سطح این سیاره می باشد؛ طبق این مشاهدات، سایه‌ها، فرورفتگی‌ها، آبگذرها و خندق‌های موجود در سطح، حاکی از وجود آب در گذشته‌های دور است و حتی الگوهای کنونی وجود آب را تأیید می کنند و از وجود رودخانه و اقیانوس بر سطح سیاره سرخ حکایت دارند.

البته همان طور که گفته شد، باید توجه داشت که یخ‌های قطبی در تقریباً چهار دهه پیش کشف شدند، وجود آب در این سیاره چیز جدیدی نیست. اما این کشف جدید می تواند زمینه برخورداری از حیات را در این سیاره فراهم کند؛ حیاتی که وجود خود را مدیون آب است.
دانشمندان در مورد منشا آب در مریخ تردید دارند، با این حال احتمال می رود از سفره های زیر زمینی شور یا یخی تامین شده باشد.

بی شک کشف مایع حیات بر روی سیاره ای غیر از زمین، می تواند جامعه جهانی را به سمت یافتن مرز های حیات در کیهان بزرگ سوق دهد.

امید است تا در آینده ای نزدیک خبر هایی از وجود آب در سیاره همسایه شنیده شود.

کشف قطره ای از این مایع گران بها در مریخ، بر آورده شدن آرزوی انسان برای گسترش حیات را در پی دارد و این مسئله با مصرف بی اندازه آب بر روی سیاره خودمان در تناقض آشکار است!!!یندهایآینده ای نزدیک لبذرابیطزلز


شبیه سازی پرتاب کاوشگر مریخ نورد به فضا را در ویدیو زیر مشاهده کنید:


طبقه بندی: منظومه شمسی، تجهیزات فضایی، مرتبط به نجوم،
برچسب ها: مریخ نورد، وجود آب در مریخ، سیاره مریخ، ناسا، قطب های مریخ،

تاریخ : چهارشنبه 1394/07/29 | 20:52 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.