تبلیغات
کیهان بزرگ - چگونه می توانیم با کهکشان خود سلفی بگیریم؟

آیا تاکنون عکس هایی از کهکشان خودمان، راه شیری مشاهده کرده اید؟ به طور کلی این عکس ها دو نوع اند 1ـ عکس هایی که از روی زمین گرفته شده و در واقع قسمتی از راه شیری را در پهنه آسمان نشان می دهند. 2ـ نماهایی از کل کهکشان راه شیری که به نظر می رسد از خارج آن و از فاصله دور گرفته شده اند.


برای ساکنان زمین، گرفتن عکسی از کل کهکشان راه شیری غیرممکن است؛ زیرا ما خود


درون آن قرار داریم. برای گرفتن چنین عکسی باید دوربینی به خارج از کهکشان بفرستیم.


این کار هزاران سال به طول می انجامد!


اما عکس هایی که تاکنون از کهکشان راه شیری دیده ایم چگونه گرفته شده اند؟ عکس هایی که تاکنون از کهکشان خودمان دیده اید همگی ساختگی و بدل اند! نتیجه سال ها تلاش و پژوهش دانشمندان به این جا رسید که کهکشان ما از نوع مارپیچ است این نتیجه از بررسی چگالی اتم ها و یون های هیدروژن و همچنین بررسی مسیر گردش ستاره ها به دست آمد. و با توجه به کهکشان های مارپیچ اطراف ما تصویری از کهکشان خود را حدس زدیم. در واقع ستاره شناسان با استفاده از این اطلاعات، توانسته اند تصاویر نسبتا دقیقی از کهکشان راه شیری به دست بیاورند، ولی هیچ کدام از این تصاویر، عکس نیستند.
البته ما می توانیم همچنان قسمت هایی از راه شیری را در آسمان آن هم به طور واقعی ببینیم. اما تا زمانی که قادر به خروج از کهکشان نباشیم؛ هیچ تصویر حقیقی را از تمام کهکشان راه شیری در اختیار نداریم.

طبقه بندی: جهان هستی،
برچسب ها: کهکشان راه شیری، سلفی، عکس برداری، ستاره شناسان، چگالی اتم ها،

تاریخ : پنجشنبه 1394/04/18 | 11:50 | نویسنده : محمد کاشانی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.